Rolwit0424

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Wirtualna elektrownia w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

Wirtualna elektrownia w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

stomadica wysokie mazowieckie

Solare Energy Sp. z o.o. i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu nawiązują innowacyjną współpracę w zakresie zielonej energii.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone i innowacyjne rozwiązania energetyczne, Solare Energy Sp. z o.o., lider w branży odnawialnych źródeł energii (OZE), zawarł kompleksową umowę Power Purchase Agreement (PPA) z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, która obowiązuje od 1 stycznia 2024 roku. Ta strategiczna kooperacja pozwoliła muzeum stać się twórcą i beneficjentem wirtualnej elektrowni, umożliwiając optymalizację zarządzania energią elektryczną produkowaną w inwestycjach o łącznej mocy 170 kWp.

- Ta wyjątkowa inicjatywa, jaką podjęliśmy we współpracy z Solare Energy, naprawdę stanowi przełomowy moment dla całego naszego regionu. Jesteśmy dumni, że Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu może być pionierem w tworzeniu nowych standardów, szczególnie jeśli chodzi o redukcję naszego wpływu na środowisko. Dzięki tej współpracy nie tylko oszczędzamy na kosztach energii elektrycznej, ale również uczestniczymy w procesie transformacji energetycznej - podsumowuje Dorota Łapiak, Dyrektor Muzeum.

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu słynie z inicjowania nowatorskich projektów, które łączą dziedzictwo kulturowe z nowoczesnymi technologiami. Przykładem takiej harmonii jest wybudowany kilka lat temu magazyn do przechowywania eksponatów, zasilany pompami ciepła i korzystający z urządzeń dbających o utrzymanie odpowiedniej wilgotności. Ten obiekt jest dowodem na to, że muzeum aktywnie poszukuje i wdraża rozwiązania wspierające ochronę środowiska, sięgając po najnowocześniejsze rozwiązania, które służą ochronie dziedzictwa.

To znamienne, że instytucja kultury, charakteryzująca się nowatorskim podejściem do przyszłości, wybrała Solare Energy jako swojego partnera. Decyzja o podjęciu współpracy doskonale ilustruje pełne zaufanie, jakim Muzeum Rolnictwa obdarzyło Solare Energy. Widząc w nim partnera gotowego nie tylko sprostać oczekiwaniom, ale również aktywnie zaangażować się w promowanie zrównoważonego rozwoju. Wybór Solare Energy wynika z bogatego doświadczenia firmy w sektorze OZE oraz umiejętności skutecznego zarządzania nietypowymi projektami energetycznymi.

Stworzenie wirtualnej elektrowni przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu we współpracy z Solare Energy stanowi doskonałą odpowiedź na wyzwania związane z efektywnym zarządzaniem kosztami energii. To jedna z niewielu działających w Polsce inicjatyw tego typu oraz kolejna w portfolio Solare Energy. - Koncepcja wirtualnej elektrowni, realizowana przez zespół Solare Energy to pionierskie rozwiązanie umożliwiające sprawną koordynację rozproszonych źródeł energii, co nie tylko przynosi oszczędności, ale także gwarantuje stabilność dostaw energii, wspierając tym samym proces zmian w sektorze energetycznym. Ta innowacyjna koncepcja odmienia sposób, w jaki energia jest wytwarzana, rozprowadzana i wykorzystywana, przynosząc korzyści dla środowiska i efektywności energetycznej. - tłumaczy Dariusz Brzozowski, Ekspert ds. energetyki w Solare Energy Sp. z o.o.

Dzięki tej współpracy, muzeum będzie mogło nie tylko obniżyć swoje koszty operacyjne poprzez bardziej efektywne wykorzystanie energii, lecz także dalej rozwijać zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego. Zawarta umowa PPA pomiędzy Solare Energy a Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu stanowi istotny krok naprzód w realizacji długoterminowych strategii obu instytucji, które skupiają się na zmniejszaniu wpływu na środowisko naturalne oraz promowaniu zrównoważonego rozwoju.

Solare Energy to firma, która specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze energii odnawialnej. Dzięki swojemu zaangażowaniu w rozwój technologii fotowoltaicznych, firma ta zajmuje wiodącą pozycję na rynku energetyki odnawialnej, oferując ekologiczne oraz wydajne rozwiązania dla swoich klientów.

informacja prasowa 

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk