Rolwit0424

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Ciechanowiec przed drugą turą: Eugeniusz Święcki kontra Aleksandra Łapiak

Ciechanowiec przed drugą turą: Eugeniusz Święcki kontra Aleksandra Łapiak

stomadica wysokie mazowieckie

W gminie Ciechanowiec odbędzie się druga tura wyborów samorządowych na stanowisko Burmistrza, zaplanowana na 21 kwietnia. Dochodzi do niej, gdy w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyskał minimum 50% wszystkich ważnych głosów. Taka sytuacja miała miejsce w wielu gminach i miastach, w tym właśnie w Ciechanowcu, co zmusza mieszkańców do ponownego udania się do urn, aby dokonać ostatecznego wyboru swojego przyszłego burmistrza.

Wyniki wyborów na radnych Ciechanowca - KLIKNIJ TUTAJ <<<--

W pierwszej turze wyborów trzech kandydatów ubiegało się o ten urząd, jednak żaden nie osiągnął wymaganego progu. Wyniki przedstawiały się następująco:

  1. Eugeniusz Święcki z Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemi Ciechanowieckiej zajął pierwsze miejsce, zdobywając 1 768 głosów, co stanowiło 48,49% poparcia.
  2. Aleksandra Łapiak, reprezentująca Komitet Wyborczy Wyborców Aleksandry Łapiak, uzyskała 1 359 głosów, co przekłada się na 37,27% głosów.
  3. Andrzej Sękal z Komitetu Wyborczego Wyborców Dla Dobra Miasta i Gminy Ciechanowiec zajął trzecie miejsce z 519 głosami, czyli 14,23% poparcia.

Eugeniusz Święcki oraz Aleksandra Łapiak, będą walczyć o stanowisko burmistrza w drugiej turze wyborów. 

Wyniki w poszczególnych obwodach:

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 1
Granice: miasto Ciechanowiec, ulice: Akacjowa, Brzozowa, Klonowa, Kuczyńska, Lipowa, Sosnowa, Czyżewska, Mogilna, Pałacowa, Polna, Ralkowa, Świerkowa, Uszyńska, Nowodwory

  1. Aleksandra Łapiak: 236 głosów (43,14%)
  2. Eugeniusz Święcki: 224 głosy (40,95%)
  3. Andrzej Sękal: 87 głosów (15,90%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 2
Granice: miasto Ciechanowiec, ulice: Kozarska, Łomżyńska, Młyńska, pl. Jana Pawła II, Wspólna, Armii Krajowej, Drohicka, Kościuszki, Mostowa, Elizy Orzeszkowej, pl. Odrodzenia, Polska, Przechodnia, Żwirki i Wigury

  1. Eugeniusz Święcki: 201 głosów (43,04%)
  2. Aleksandra Łapiak: 185 głosów (39,61%)
  3. Andrzej Sękal: 81 głosów (17,34%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 3
Granice: miasto Ciechanowiec, ulice: Kazimierza Uszyńskiego, Kościelna, Staropolska, Szkolna

  1. Eugeniusz Święcki: 102 głosy (48,57%)
  2. Aleksandra Łapiak: 78 głosów (37,14%)
  3. Andrzej Sękal: 30 głosów (14,29%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 4
Granice: miasto Ciechanowiec, ulice: Długa, Dworska, Ogrodowa, Sienkiewicza, Szeroka, Wąska, Wińska, 11 Listopada, Parkowa, pl. ks. Krzysztofa Kluka, Świętojańska, Wojska Polskiego

  1. Eugeniusz Święcki: 233 głosy (50,65%)
  2. Aleksandra Łapiak: 154 głosy (33,48%)
  3. Andrzej Sękal: 73 głosy (15,87%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 5
Granice: miasto Ciechanowiec, ulice: dr. Pawła Olszewskiego, Glinki, Kilińskiego, Marii Konopnickiej, Mickiewicza, Pińczowska, pl. 3 Maja, Podlaska, Spółdzielcza, Wiatraczna, Wierzbowa. Wsie: Zadobrze, Bujenka, Antonin

  1. Eugeniusz Święcki: 218 głosów (50,46%)
  2. Aleksandra Łapiak: 161 głosów (37,27%)
  3. Andrzej Sękal: 53 głosy (12,27%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 6
Granice: wsie: Ciechanowczyk, Dąbczyn, Gaj, Kosiorki, Kostuszyn-Kolonia, Przybyszyn

  1. Eugeniusz Święcki: 78 głosów (53,06%)
  2. Aleksandra Łapiak: 55 głosów (37,41%)
  3. Andrzej Sękal: 14 głosów (9,52%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 7
Granice: wsie: Tworkowice, Wojtkowice-Dady, Wojtkowice-Glinna, Wojtkowice Stare

  1. Eugeniusz Święcki: 70 głosów (45,16%)
  2. Aleksandra Łapiak: 63 głosy (40,65%)
  3. Andrzej Sękal: 22 głosy (14,19%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 8
Granice: wsie: Kobusy, Łempice, Radziszewo-Sieńczuch

  1. Eugeniusz Święcki: 119 głosów (59,20%)
  2. Aleksandra Łapiak: 67 głosów (33,33%)
  3. Andrzej Sękal: 15 głosów (7,46%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 9
Granice: wsie: Koce-Basie, Koce-Piskuły, Koce-Schaby

  1. Eugeniusz Święcki: 129 głosów (67,19%)
  2. Aleksandra Łapiak: 44 głosy (22,92%)
  3. Andrzej Sękal: 19 głosów (9,90%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 10
Granice: wsie: Winna-Chroły, Winna-Poświętna, Winna Stara, Winna-Wilki, Winna-Wypychy

  1. Eugeniusz Święcki: 71 głosów (53,38%)
  2. Aleksandra Łapiak: 44 głosy (33,08%)
  3. Andrzej Sękal: 18 głosów (13,53%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 11
Granice: wsie: Kułaki, Radziszewo-Króle, Radziszewo-Sobiechowo, Radziszewo Stare, Trzaski

  1. Eugeniusz Święcki: 87 głosów (46,28%)
  2. Aleksandra Łapiak: 81 głosów (43,09%)
  3. Andrzej Sękal: 20 głosów (10,64%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 12
Granice: wsie: Czaje-Bagno, Czaje-Wólka

  1. Eugeniusz Święcki: 42 głosy (64,62%)
  2. Aleksandra Łapiak: 16 głosów (24,62%)
  3. Andrzej Sękal: 7 głosów (10,77%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 13
Granice: wieś: Pobikry

  1. Eugeniusz Święcki: 61 głosów (59,22%)
  2. Aleksandra Łapiak: 21 głosów (20,39%)
  3. Andrzej Sękal: 21 głosów (20,39%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 14
Granice: wsie: Malec, Skórzec

  1. Eugeniusz Święcki: 75 głosów (42,13%)
  2. Aleksandra Łapiak: 72 głosy (40,45%)
  3. Andrzej Sękal: 31 głosów (17,42%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 15
Granice: wieś: Kozarze

  1. Aleksandra Łapiak: 69 głosów (53,08%)
  2. Eugeniusz Święcki: 37 głosów (28,46%)
  3. Andrzej Sękal: 24 głosy (18,46%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 16
Granice: Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach

  1. Eugeniusz Święcki: 15 głosów (60,00%)
  2. Aleksandra Łapiak: 9 głosów (36,00%)
  3. Andrzej Sękal: 1 głos (4,00%)

Obwodowa Komisja Wyborcza numer 17
Granice: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Ciechanowcu

  1. Eugeniusz Święcki: 6 głosów (46,15%)
  2. Aleksandra Łapiak: 4 głosy (30,77%)
  3. Andrzej Sękal: 3 głosy (23,08%)

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk