Rolwit0424

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Harmonica i Kantata w ciechanowieckim muzeum: Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego
foto: organizatorzy

Harmonica i Kantata w ciechanowieckim muzeum: Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego

stomadica wysokie mazowieckie

Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na koncert pieśni religijnej w ramach "Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego", w wykonaniu zespołu Harmonica z Sokół oraz chóru Kantata z Ciechanowca.

Koncert odbędzie się w piątek 19 kwietnia 2024 r. o godzinie 18:00 w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu na terenie skansenu w zabytkowym kościele. Wstęp wolny!

Zespół Harmonica działa przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach od 2015 roku. Jego członkowie to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studenci, ale przede wszystkim osoby dorosłe związane z gminą Sokoły. Obecnie skład zespołu liczy ok. 50 osób. Zespół prowadzi Piotr Ostrowski, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. Soliści i zespół biorą udział w festiwalach, przeglądach muzycznych i uświetniają lokalne, regionalne uroczystości.
W repertuarze Harmoniki znajdują się utwory: religijne, patriotyczne, ludowe i rozrywkowe.

Po 40 minutowym występie zespołu Harmonica będzie można usłyszeć pieśni religijne w wykonaniu ciechanowieckiego chóru Kantata , działającego przy Parafii Św. Trójcy w Ciechanowcu.

dkchpl

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk