czwartek, 05 lipiec 2018 11:01

Gmina Kulesze Kościelne. Pożar stodoły i zatrzymanie 45-latka [wideo/foto]

Ozonowanie Nasze Kwiaty

Do pożaru stodoły doszło wczoraj (04.07) w miejscowości Stare Grodzkie w gminie Kulesze Kościelne. W sprawie zatrzymany został również 45-letni mężczyzna, który prawdopodobnie może mieć związek z pożarem.

- Zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Stare Grodzkie otrzymaliśmy o godzinie 20:36  - informuje nasz portal st. bryg. Tomasz Sieńczuk, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. - Po dojeździe na miejsce pierwszej jednostki stwierdzono, że pali się stodoła murowana kryta eternitem. Pożarem objęty był cały dach, ogień wydobywał się na zewnątrz. W środkowej części znajdowały się bele słomy w ilości około 70 sztuk oraz przyczepa zbierająca i kopaczka ciągnikowa, które uległy spaleniu. W niedalekiej odległości znajdowała się również sąsiednia stodoła murowana, kryta eternitem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz w obronie na sąsiednią stodołę. Po dojeździe kolejnych jednostek sukcesywnie prowadzona była akcja gaśnicza na tym terenie. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wywożenia zgromadzonych bel słomy. Po zakończeniu działań teren przekazano użytkownikowi. W akcji trwającej 5 godzin i 10 minut udział wzięły 2 zastępy JRG Wysokie Mazowieckie oraz 2 zastępy OSP KSRG Kulesze Kościelne, OSP KSRG Bruszewo i OSP KSRG Kobylin-Borzymy.

W sprawie zatrzymany został również 45-letni mężczyzna, który prawdopodobnie może mieć związek z pożarem.

Jak informuje nasz portal mł. asp. Anna Zaremba z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem: - O godzinie 20:40 dyżurny naszej jednostki otrzymał informację o pożarze murowanej stodoły w jednej z miejscowości na terenie naszego powiatu. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie potwierdzili fakt zaistnienia tego zdarzenia oraz zabezpieczyli miejsce. Po przeprowadzonej akcji gaśniczej nie stwierdzono, aby ktokolwiek doznał jakikolwiek obrażeń ciała. W dniu dzisiejszym na miejsce zdarzenia ponownie ma jechać grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa, ponieważ w dniu wczorajszym odstąpiono od oględzin z uwagi na pogorzelisko. W dniu wczorajszym zatrzymany został również 45-letni mężczyzna, który prawdopodobnie może mieć związek z przedmiotowym zdarzeniem. Kluczowe w tej sprawie będą oględziny miejsca zdarzenia.

wideo/foto: OSP Kulesze Kościelne