poniedziałek, 14 listopad 2016 19:28

Sokoły miastem? Zaproszenie na konsultacje społeczne

Ozonowanie Nasze Kwiaty

Powiat wysokomazowiecki może już wkrótce zyskać nowe miasto. W Sokołach zainicjowano konsultacje społeczne w sprawie nadania miejscowości statusu miasta.

W ubiegłym tygodniu ukazało się ogłoszenie Wójta Józefa Zajkowskiego zapraszające mieszkańców gminy na konsultacje społeczne dotyczące nadania Sokołom statusu miasta. Gdyby do tego doszło, byłaby to piąta miejscowość z prawami miejskimi w naszym powiecie. Dla porównania w podobnych okolicznych powiatach: zambrowskim jest tylko jedno miasto – Zambrów, bielskim – Bielsk Podlaski i Brańsk, siemiatyckim – Siemiatycze i Drohiczyn.

Treść ogłoszenia:

Wójt Gminy Sokoły zaprasza mieszkańców: Sokoły, Kruszewo-Brodowo, Kruszewo-Głąby, Kruszewo-Wypychy, Idźki-Wykno, Idźki Średnie i Idźki Młynowskie na konsultacje społeczne w sprawie nadania miejscowości Sokoły statusu miasta.
Ponadto na zebraniu omawiane będą inne sprawy, m.in. zagospodarowanie centrum Sokół, nadanie nazw nowopowstałym ulicom i ronda w Sokołach.
Zebranie odbędzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Sokołach dnia 20 listopada 2016 r. (niedziela) o godz. 18:15.
/W przypadku braku niezbędnego quorum wyznacza się drugi termin zebrania na dzień 20 listopada 2016 r. (niedziela) na godz. 19:15./

 

Dział: Sokoły