Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Pijany poniedziałek w powiecie wysokomazowieckim: Policja zatrzymała 4 kierowców
foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Pijany poniedziałek w powiecie wysokomazowieckim: Policja zatrzymała 4 kierowców

stomadica wysokie mazowieckie

Wczoraj policjanci z drogówki badali trzeźwość kierowców. 4 z ponad 450 przebadanych, zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Przypominamy, że hasło "Piłeś - Nie jedź" jest zawsze aktualne.

Jak informuje oficer prasowy wysokomazowieckiej policji: - Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z wysokomazowieckiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drogach powiatu. W różnych punktach skontrolowano w sumie ponad 450 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod jego wpływem. Jako pierwszemu, czerwona lampka zaświeciła się u zatrzymanego w Hodyszewie kierowcy skutera. 48-letni mieszkaniec powiatu białostockiego miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast u badanego w Sokołach 45-latka, który kierował volkswagenem alkomat wykazał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie obaj odpowiedzą przed sądem, a grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kolejni z kierowców zostali zatrzymani w Osipach Lepertowizna i na jeden z ulic Wysokiego Mazowieckiego. W tych przypadkach badanie alkomatem kierujących fiatem i bmw wykazało stan po użyciu alkoholu.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii!

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk