ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Sukces uczennic z powiatu wysokomazowieckiego w wojewódzkim konkursie plastycznym [foto]
foto: UMWP

Sukces uczennic z powiatu wysokomazowieckiego w wojewódzkim konkursie plastycznym [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

Klaudia Dudzińska ze szkoły w Wojnach-Krupach i Miłosz Kociukow z podstawówki w Łubinie Kościelnym to zdobywcy pierwszych miejsc w konkursie plastycznym organizowanym przez samorząd województwa. Łącznie wyróżniono i nagrodzono trzynaście prac. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w czwartek, 23 maja w ogrodach Opery i Filharmonii Podlaskiej. 

Nagrody i gratulacje laureatom przekazali: marszałek Łukasz Prokorym, członek zarządu Bogdan Dyjuk, wojewoda podlaski Jacek Brzozowski i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Łukasz Prokorym podziękował uczestnikom za udział w konkursie, a nauczycielom i rodzicom za wspieranie podopiecznych w rozwijaniu pasji.

A oglądając te piękne prace, widzę, że waszą pasją jest właśnie rysowanie. Dzięki tym rysunkom pokazaliście nam fragment waszych „małych ojczyzn”, pokazaliście wasze otoczenie – mówił marszałek.– To wspaniałe hobby, mam nadzieję, że nadal będziecie je rozwijać – dodał.

W ramach konkursu wpłynęło ponad 250 prac z 46 podlaskich szkół podstawowych. Oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII. Dzieci miały zobrazować pozytywne zmiany, jakie zaszły w ich otoczeniu i społecznościach na przestrzeni ostatnich lat. Tematy były różne – międzypokoleniowe potańcówki, place zabaw, a nawet odnawialne źródła energii, które zaprezentowała w swojej pracy Klaudia Dudzińska.

Obok zagrody są tu wiatraki, fotowoltaika, czyli wszystko to, co dobre dla środowiska – mówiła laureatka pierwszego miejsca w kategorii klas IV–VIII.

Tańce, ale ludowe zaprezentowała również wyróżniona Kornelia Guzowska ze szkoły w Wojnach-Krupach.

To tańce na dożynkach organizowanych w naszej miejscowości. Wtedy jest naprawdę bardzo fajnie, bardzo świątecznie i wesoło – mówiła.

Wśród wyróżnionych znalazła się też Zuzanna Kaczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej. Zuzanna jest autorką pracy: „Odnowa wsi województwa podlaskiego – Kreatywna wieś”

foto UMWP, info na podst. UMWP

 

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk