ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego w Pałacu Prezydenckim

Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego w Pałacu Prezydenckim

stomadica wysokie mazowieckie

Dziś, 24 maja 2024 roku, w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Uczestniczył w nich, na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy, Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko. Wydarzenie zgromadziło samorządowców ze wszystkich szczebli i stron sceny politycznej.

Dzień Samorządu Terytorialnego, obchodzony 27 maja, został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku, aby upamiętnić pierwsze wybory samorządowe w 1990 roku, będące jednocześnie pierwszymi w pełni wolnymi wyborami w Polsce po II wojnie światowej. Tegoroczne obchody miały szczególny charakter, przyciągając zarówno doświadczonych samorządowców, jak i młodych radnych, którzy objęli mandaty po kwietniowych wyborach.

Podczas uroczystości Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego. W swoim przemówieniu podkreślił znaczenie lokalnych władz w rozwijaniu demokratycznego państwa oraz ich kluczową rolę w poprawie jakości życia obywateli.

IMG 0497 kopia

foto: UM Wysokie Mazowieckie 

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk