ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Pary uzyskały szeroki dostęp do in vitro

Pary uzyskały szeroki dostęp do in vitro

stomadica wysokie mazowieckie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W Polsce nawet 1-1,5 mln par w wieku rozrodczym zmaga się z problemem niepłodności. Dla niektórych z nich szansę na ciążę i urodzenie dziecka daje in vitro. Jest to nowoczesna metoda leczenia, ale też dosyć wymagająca pod względem finansowym. Stąd ogromnym wsparciem stał się program refundacji in vitro, finansowany z budżetu państwa, który funkcjonuje w całej Polsce. Realizowany jest w wyspecjalizowanych ośrodkach medycznie wspomaganej prokreacji, jak Klinika Bocian w Białymstoku.

Finansowa pomoc w leczeniu niepłodności

Rządowy program in vitro daje parze możliwość skorzystania do 6 indywidualnych procedur wspomaganego rozrodu. Do 4 cykli in vitro z gametami własnymi pary lub dawstwem zarodków, do 2 cykli in vitro z komórkami jajowymi dawczyni i do 6 cykli z wykorzystaniem zarodków dawców. Para będzie miała zapewnione m.in. wizyty lekarskie, kwalifikację, badania, zabieg punkcji, zapłodnienia pozaustrojowego, nadzór embriologiczny nad zarodkami, transfer i kriokonserwację zarodków. Co więcej, zadbano też o osoby zmagające się z nowotworami. Dla nich dedykowany jest program zabezpieczenia płodności, poprzez mrożenie gamet.

Proces kwalifikacji par do in vitro

Osoby, które chcą skorzystać z in vitro, muszą być w związku, czy to małżeńskim, czy we wspólnym pożyciu. Do tego będą musiały zostać zakwalifikowane do programu zapłodnienia pozaustrojowego przez lekarza, który weźmie pod uwagę przyczynę niepłodności, a także jak długo para leczyła się wcześniej z powodu niepłodności. Wiek także jest tutaj ważny. W przypadku kobiet ustalono do 42 lat, gdy korzystają z dawstwa partnerskiego lub dawstwa nasienia, do 45 lat, gdy para decyduje się na komórki jajowe lub zarodki od dawców. Jeżeli chodzi o mężczyzn, górna granica wieku wynosi 55 lat. Warto wspomnieć, że z programu mogą też korzystać osoby, które wcześniej były uczestnikami samorządowych programów dofinansowania in vitro, mają zamrożone zarodki pochodzące z wcześniejszych procedur IVF, a także pary posiadające już dzieci.

Realizatorzy programu in vitro

W ramach konkursu zostały wyłonione ośrodki do realizacji rządowego programu refundacji in vitro, który będzie działał od 2024 roku do końca 2028 roku. W gronie realizatorów jest Klinika Bocian w Białymstoku, mieszcząca się przy ul. Akademickiej 26. Placówka zajmuje się diagnostyką niepłodności u kobiet i mężczyzn, jak również leczeniem za pomocą in vitro. Rządowy program będzie również realizowany w ośrodkach Klinik Bocian w Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie.

Więcej informacji na temat finansowania zapłodnienia pozaustrojowego można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z kliniką telefonicznie: +48 85 744 77 00 lub odwiedzając stronę internetową: https://klinikabocian.pl/klinika/dofinansowanie-in-vitro

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk