ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

58-latek jechał zygzakiem – policjanci z Wysokiego Mazowieckiego interweniują
foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

58-latek jechał zygzakiem – policjanci z Wysokiego Mazowieckiego interweniują

stomadica wysokie mazowieckie

Policjanci z wysokomazowieckiej ,,patrolówki” zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 58-latek kierując hondą w organizmie miał blisko promil alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący przykuł uwagę stróżów prawa, ponieważ nie potrafił utrzymać równego toru jazdy.

Jak informuje oficer prasowy wysokomazowieckiej policji: We wtorek tuż po godzinie 17:00 do kontroli drogowej zatrzymany został mężczyzna kierujący hondą. Policjanci zwrócili uwagę na pojazd ponieważ nie potrafił utrzymać równego toru jazdy. Funkcjonariusze kontrolujący 58-latka od razu wyczuli od niego woń alkoholu, w związku z czym postanowili sprawdzić stan trzeźwości mieszkańca gminy Wysokie Mazowieckie. Jak się okazało, mężczyzna w organizmie miał blisko promil alkoholu. Mundurowi nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymali prawo jazdy. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości, a także własnych umiejętności. 58-latkowi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi nie tylko długotrwały zakaz wsiadania za kierownicę, ale także do 3 lat więzienia. Również nie obejdzie się bez surowej kary finansowej. Jednak o dalszym losie mieszkańca gminy zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk