ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Syreny zawyły w powiecie wysokomazowieckim na cześć zmarłego żołnierza [wideo]

Syreny zawyły w powiecie wysokomazowieckim na cześć zmarłego żołnierza [wideo]

stomadica wysokie mazowieckie

Dzisiaj w południe w całej Polsce, w tym również w powiecie wysokomazowieckim, zawyły syreny na znak czci dla żołnierza. Mateusz Sitek, żołnierz 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, który zmarł na skutek ran odniesionych po ataku nożem na granicy polsko-białoruskiej, spoczął w swojej rodzinnej miejscowości.

28 maja Mateusz Sitek został raniony nożem podczas pełnienia służby na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych. Został zaatakowany przez jednego z mężczyzn, którzy w grupie próbowali sforsować stalową zaporę. Gdy żołnierz używał tarczy ochronnej, blokując wyłom w zaporze, napastnik zadał mu śmiertelne rany.

21-letni żołnierz trafił najpierw do szpitala w Hajnówce, a następnie został przetransportowany do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie zmarł 6 czerwca. Po śmierci został awansowany na stopień sierżanta Wojska Polskiego oraz odznaczony "Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju".

W południe, na znak czci dla zmarłego żołnierza i jako wyraz solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo, zawyły syreny radiowozów, pojazdów straży pożarnej i straży granicznej w całym kraju.

OSP KSRG Ciechanowiec

OSP KSRG Czyżew

OSP KSRG Kobylin-Borzymy

OSP Wojny Szuby

KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem

448095207 769520535364346 6842249206816897908 n

foto: KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk